Oprogramowanie

zarządzanie kadramiW dzisiejszych czasach bez systemów informatycznych nie jest możliwe prowadzenie działalności, to fakt!
Wszystkie przedsiębiorstwa posiadają jakieś systemy księgowe czy kadrowo-płacowe, sprzedażowe i magazynowe. Jest ich coraz więcej lub są coraz bardziej rozbudowane. Systemy mają oszczędzać czas, przyspieszyć podejmowanie dobrych decyzji, mają zwiększać efektywność, słowem – szybciej, więcej, bardziej szczegółowo. Systemy te gromadzą setki danych!
Niestety, często nie dostarczają odpowiedniej informacji zarządczej. Firmy giną w morzu danych. Ale gdzie są cele firmy? Co jest ważne, a co mniej ważne? W porównaniu do czego? Co jest ważne teraz, a co może poczekać?
Często posiłkujemy się wówczas dodatkowymi narzędziami typu Excel do przygotowania raportów czy planów. W tym celu też powstały systemy Business Intelligence (BI), które przekształcają dane w informacje.
Aby wspierać naszych Klientów i rozwiązać powyższe problemy, wybraliśmy najlepsze, naszym zdaniem, rozwiązanie dostępne na rynku. Wykorzystywane jest już przez ponad 100 firm w Polsce, a w nich przez kilka tysięcy menedżerów – system EURECA. System ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników, ekspertów i jest w czołówce zestawień systemów istniejących na rynku.

Rozwiązanie to daje wiele możliwości, w tym:
(1) pobiera dane z dowolnych systemów ewidencyjnych,
(2) modeluje je,
(3) uzupełnia o dodatkowe informacje,
(4) przekształca w czytelną informację zarządczą,
(5) prezentuje zarówno w interfejsie przeglądarki internetowej, jak i w Excelu,
(6) wspomaga w planowaniu i prognozowaniu, a wszystko zapisuje w bazie danych firmy Microsoft.

Istnieje możliwość zarówno zakupu systemu i instalacji na serwerze Klienta, jak też wynajęcia wraz z naszą obsługą i infrastrukturą.

Przykład kompleksowego wykorzystania tego rozwiązania:
Firma gromadzi dane w systemie finansowo-księgowym (u siebie lub w biurze rachunkowym), kadrowym czy sprzedażowym. Udostępnia lub przesyła nam dane np. w postaci transakcji księgowych czy raportu sprzedaży. My automatyzujemy proces sprawdzania i przekształcania tych danych w informacje typu marże (wg produktów, kontrahentów, itp.) i prezentujemy w postaci analiz wielowymiarowych, pulpitów menedżerskich lub użytecznych raportów (system Eureca).

W oparciu o takie informacje przygotowujemy modele decyzyjne.
Dodatkowo pomagamy Państwu w interpretacji tych danych, aby stały się konkretną wiedzą w procesie podejmowania decyzji. I co jest bardzo ważne, wdrożenie systemu informatycznego do analiz (BI), to nie koniec drogi. To dopiero początek zamieniania raportów i analiz na działania i realizację celów firmy.
My nie pozostawiamy Państwa samych w tych wyzwaniach. Oferujemy Państwu stałe wsparcie w tym zakresie. Pomagamy tam, gdzie inni „kończą projekt”. Chcemy być odpowiedzialni za dostarczone narzędzie i jego efekty. Dbamy o Państwa rozwój i Państwa firmy.

Dużo czasu poświęciliśmy na wybór dobrego rozwiązania. Na rynku pojawia się coraz więcej systemów, które przekształcają dane w piękne raporty i prezentacje, często koncentrując się na danych historycznych. Zapomina się jednak o tym, że dane trzeba odpowiednio: zamodelować, sprawdzić, często uzupełnić o dodatkowe informacje porównawcze i kontekst rynkowy, wyznaczyć cele, powiązać z planami realizacji celów i… dopiero wówczas zaprezentować.

A zatem ważny jest cały proces: dane -> sprawdzanie, modelowanie –> informacja -> uzupełnienie (dane rynkowe: konkurencja, klienci, rynek) -> prezentacja -> interpretacja -> wnioski -> plany -> analiza odchyleń -> działania korygujące.

EURECA łączy wszystkie te funkcjonalności, dodatkowo jest sprawdzona przez tysiące użytkowników w Polsce.

Więcej o możliwościach systemu oraz jego licznych wdrożeniach na stronie controlling-systems.pl.